Gaziantep Oto Kiralama 

En çok merak edilen sorulardan biri araba çizikleri nasıl giderilir. Doğal ve doğru ürünlerle arabanızda çiziklerden kurtulabilirsiniz. Araba çizikleri için genelde pasta cila ve kalem boya gibi çözümler kullanılıyor.  Genelde kaporta ve araç yan kapılarında meydana gelen çizikler can sıkabiliyor. Çizikler görünmeyecek kadar ufak dahi olsa kullanıcılar araçlarına verdikleri önem için mutsuz oluyor ve en iyi çözümleri üretmeye çalışıyorlar.  İşte araba çizikleri için 5 adımda çözüm.

Arabanızı yıkayın

İlk öncelikle yapmanız gereken arabanızı yıkamak. Havadaki ve çevredeki zararlı maddeler arabanızın boyasına yapışan kimyasal bağlardır. İşte bu durumda arabanızı yıkamak polen, toz, çeşitli artıklar ve yoldan gelen zararlı parçacıkları yok edecektir.

Aracınızı güzelce kurulayın

İşin en önemli kısımlarından biri diyebiliriz. Arabanızı yıkadıktan sonra aracınızın her yerini kurulayın. Arabanız kurumadan çizik tamirine kesinlikle başlamayın.  Çizik kısımları iyice kontrol edin, yıkamadan sonra deterjan kalıntısı veya su damlacığı olması ürünün etkisini azaltabilir.

Kaliteli ürün kullanın

Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey satın aldığınız ürün. İlk önce şunu belirtmek istiyorum. Siz aracınızdaki bir çiziği ne kadar önemsiyorsanız aldığınız ürünü de o kadar önemsemeniz gerekiyor.  Alacağınız kaliteli ürünler aracınızdaki çizikleri tampondaki girdap görünümünü, örümcek ağı efektini, kimyasal aşınmayı, asit yağmuru beneklerini ve kuş pisliklerini aracınızdan çıkarabilecek ürünlerdir.  Bu ürünlere örnek vermemiz gerekirse Turtle Wax, Mother’s ve Eagle One gibi ürünler.

Ürünü araca uygulamanın zamanı geldi

Bir sünger alıyoruz ve çok az miktarda çizik yok edici ürünümüzü süngerimize sürüyoruz. Burada dikkat etmeniz gereken kısım ürünü çizik bölgeye çizik kapanan kadar ovalayarak uygulamak.  Ürün çiziği doldurur gibi görünecek fakat aracın boyasının üst kısmını da kaplayacak. Buraya kadar işlemimiz tamam.

Son dokunuş

Artık ürünü arabanın istenilen bölgelerine uyguladıktan sonra kuru ve temiz bir havlu alıyoruz iyi bir sprey cila ile onarım yaptığımız bölgeleri cilalıyoruz. Buradaki önemli noktalardan biri ise iyi bir havlu veya sünger kullanmak aracınızda ekstra çiziklere yol açmaz. Bu sebepten yaptığınız tamirde oldukça iyi bir sonuç doğuracaktır. Cila işlemimiz bittikten sonra aracınızın bu kısımları artık parlak ve ayna görünümü kazanacak.

İşlemlerden anlayacağınız üzere beş adımda çiziklerden kurtulmak için biraz vakit ayırmanız yeterli.

 

www.ersunotokiralama.com